top of page

פעילות לאירוע למשפחה המורחבת

עודכן: 8 באוג׳ 2023

ט"ו באב שמח!!!❤️❤️❤️

לרגל עונת החתונות 🥳 - משהו קצת שונה!

קרה לי כבר מספר פעמים שאנשים שאלו אותי אם יש לי רעיונות לפעילויות לאירועים משפחתיים - בר מצוות, שבע ברכות, שבת חתן, יום הולדת לסבתא, או סתם כינוס משפחתי, ואני שמחה לספר שתמיד הצלחתי להציע רעיונות שהלהיבו את הצד השני. והאמת, אני די גאה להגיד שבמהלך השנים צברתי מאגר של רעיונות לפעילויות חביבות ושאינן מעיקות (גם כשהשתתפתי באירועים וגם רעיונות שהציעו לי), ולא להאמין! - אורחים משתפים פעולה (אפילו במשפחה שלנו שהם לא בקטע של לדבר הרבה😉), וכולם מאוד מאוד נהנים מהחוויה והשותפות. אז חשבתי לעצמי - לקראת ט"ו באב, ותחילת עונת החתונות, בה יש הרבה אירועים שמחים - למה לא להעלות את הרעיונות על הכתב ולאפשר גם לכם ליהנות מהם ולהשתמש בהם?

מתחתנים!

אז הנה הם לפניכם - כמה רעיונות לפעילות משפחתית (בהרכב מורחב) מתאימות גם לשילוב במהלך ארוחה:

חיה מברכת🐼🐰🐭🐸🐮- מכינים מראש תמונות של בעלי חיים שונים - ציפור, פיל, ג'ירפה, דב, כלב, עכבר, צפרדע, פרה, אריה, נמלה, דב נמלים, סוריקטה, ועוד כיד הדימיון הטובה (כמה שיותר מיוחד - יותר טוב!). לחלופין אפשר להביא חיות צעצוע. את התמונות או החיות מחלקים בין המשתתפים באירוע (אפשר לכל אחד, לקבוצות קטנות או לכל שולחן - מה שמתאים ולמי שמוכן להשתתף). המשימה של המשתתפים - לחבר ברכה לבר/בת מצווה או לחתן כלה, ברכה המבוססת על מאפיין כלשהו של החיה שקיבלו. למשל: ג'ירפה - שתזכו לראות רחוק ולהצליח בתכנונים (בהשראת השיר של יונתן גפן 🙃), דב - שתזכו לחבק אחד את השני כל החיים ולהנות זה מחומו של זה, סוריקטה - שתמיד תהיו דרוכים ומוכנים לכל הפתעה בחיים וכו'... לכאורה המחשבה שאני צריכה להמציא בשתי דקות ברכה יצירתית מרתיעה ומעוררת חשש, אבל תמיד מפתיע וכיף לגלות כמה יצירתיים אנשים! זו פעילות מעניינת ומסקרנת! ובסופו של דבר זה יותר קל ממה שחושבים. נסו בעצמכם!


מתנות קטנות 🎁 - האורחים מתבקשים מראש להביא מתנות סמליות, או שבעלי השמחה מביאים כל מיני מתנות ומחלקים לאורחים. כל מי שהביא מתנה צריך להסביר מדוע הביא את המתנה הזו ומה הוא מאחל לחוגג/ים. אני, למשל, אוהבת להביא משקפיים ורודים (אפשר צעצוע כמובן) ולאחל לחוגג (בר מצווה בד"כ, אבל אפשר להכין גרסה מותאמת גם לחתן-כלה) שיסתכל על העולם תמיד כאילו דרך משקפיים ורודים בעין טובה ובהכרת הטוב. לזוג טרי אפשר להכין מראש כל מיני כלי ששת (כפפות לתנור, תחתית לסירים, מקצף, מרית וכו') לחלק לאורחים ולבקש שיברכו את הזוג בהתאם לפריט שקיבלו. למשל: תחתית לסירים - שתזכו לתמוך אחד בשני, כפפות לתנור - שתרגישו עטופים כל חייכם ומוגנים, ועוד... כמובן שאת הששת נותנים כמתנה לזוג.


ברכות אימוג'ים 🙃😇😍🤩- אותו העקרון כמו תמונות החיות רק עם תמונות מהאימוג'י. למשל - מזוודה - שתצאי הרבה לטיולים, אימוג'י מחבק - שתזכה להמון חיבוקים מהסביבה.


מה מיוחד בתאריך? 📅 - משחק שנועד להעלות זכרונות, ומתאים בעיקר לימי הולדת, במיוחד למבוגרים. מה עושים?: מכינים מבעוד מועד פתקים ועליהם תאריכים (לועזי ו/או עברי מה שמתאים למשפחה) המציינים ארועים מיוחדים: תאריך לידה, לידת הנכד הראשון, יום נישואים, נכדה ראשונה, עלייה לארץ, נסיעה מיוחדת (למשל טיול שורשים), פרישה מהעבודה וכיוצ"ב. את הפתקים מחלקים בין האורחים וכל אחד בתורו מנחש מה מציין התאריך שבפתק שלו. זו הזדמנות לבעל השמחה לספר קצת ולהעלות זכרונות מאותו אירוע.


למתקדמים - קופסאות בריחה 📦- זה כבר ממש וואו. ליום הולדתו ה-70 של אבי יצרתי 4 קופסאות בריחה עבור המשפחה שלי - עם מספר קופסאות ומנעולים וחידות מגוונות. פיתוח הקופסה היה חוויה מאתגרת וכיפית. זה תהליך שלוקח זמן אבל התוצאה ממש, אבל ממש שווה! כל החידות עסקו באבא שלי - המשפחה שלו, התחביבים שלו, תמונות ילדות - וזה היה ממש כיף ומהנה לשחק ולגלות דברים על אבא ועל סבא - עבור הנכדים. אפשר למצוא כל מיני רעיונות לחידות באינטרנט וביוטיוב. רעיונות ממש אשתדל בעזרת השם לכתוב בפוסט אחר. אשמח גם להכין לכם תבנית לחידות שרק תצטרכו להכניס את התוכן בהתאם לחוגג. אם אתם רוצים שאכתוב כזה - תכתבו לי בתגובות!

אז זהו להפעם. נהנים מהפוסטים? מקבלים השראה? איזה כיף! לפעילויות נוספות, עקבו אחריי בדף "זמן משפחתנו"!

רוצים רעיונות נוספים - כתבו לי מה מעניין אתכם ואשתדל בעזרת השם לכוון לשם 😎!

Opmerkingen


bottom of page